Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP
E-URZĄD
Portal Interesanta
Esesja
Inwestycje

Kontrole źródeł ciepła w Gminie Pcim

W związku z rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego oraz realizacją zapisów Uchwały Antysmogowej dla Województwa Małopolskiego Gmina Pcim informuje o rozpoczęciu kontroli źródeł ciepła w gospodarstwach domowych.

Co będzie sprawdzane:

– weryfikacja źródeł ciepła na podstawie deklaracji złożonej do systemu CEEB,

– rodzaj stosowanego paliwa.

W uzasadnionych przypadkach pobierana będzie próbka popiołu w celu weryfikacji podejrzenia spalania odpadów komunalnych.

Przypominamy, o obowiązku wpuszczenia kontrolera na teren posesji. Utrudnianie kontroli, bądź celowe unikanie skutkować będzie czynnościami prawnymi i finansowymi.

Jeżeli posiadacie Państwo uzasadnione podejrzenie co do wiarygodności kontrolera, prosimy o telefon do Urzędu w celu jego weryfikacji. Dodatkowo kontroler posiada specjalne upoważnienie wydane przez Wójta Gminy Pcim oraz legitymację służbową.

_________

Ponadto informujemy o możliwości składania wniosków i rozliczania tych, które już zostały złożone w ramach programu “Czyste Powietrze”. Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Urzędem.