Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP
E-URZĄD
Portal Interesanta
Esesja
Inwestycje

Nowe laptopy dla szkół

Program “Laptop dla Ucznia”, którego celem jest podniesienie kwalifikacji cyfrowych młodych ludzi, jest dużym wyzwaniem logistycznym.

Laptopy dla czwartoklasistów stają się od dziś stałym elementem polskiego systemu oświaty. Program ten ma wymiar edukacyjny i społeczny. Służy wyrównywaniu szans i zamyka erę szkoły dwóch prędkości, zakłada bowiem, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Dzieci mogą korzystać z tego sprzętu w szkole i w domu, rozwijać swoje pasje, zainteresowania i w efekcie nabywać kompetencje cyfrowe w praktyce.

Darmowe laptopy dla czwartoklasistów trafiły do szkół już na początku drugiego tygodnia września. Sprzęt otrzyma 112 uczniów klas czwartych naszej Gminy. Dodatkowo nauczyciele dostaną bon na zakup laptopa w wysokości 2,5 tys. zł. Na każdym z laptopów ma być wygrawerowany orzeł oraz napis „Rzeczpospolita Polska”, żeby miałoby zapobiec odsprzedaży sprzętu. Laptopy nie będą stanowiły własności uczniów, lecz rodziców lub prawnych opiekunów, na podstawie umowy zawartej przez nich z organem prowadzącym.