Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP
E-URZĄD
Portal Interesanta
Esesja
Inwestycje

Ochrona środowiska – SP w Trzebuni

Działania edukacyjne z zakresu ochrony środowiska w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Trzebuni po utworzeniu „Ekopracowni”,  powstałej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

„Dzień  Ziemi w przedszkolu”

 Dzień  Ziemi w przedszkolu to wspaniała okazja promocji   ekologii wśród najmłodszych. Wychowankowie w czasie zajęć dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy. Dzieci chętnie uczestniczyły w ekologicznych zabawach, z radością uzupełniały ekologiczne gazetki i pozowały do zdjęć z odznaką przyjaciela EkoZiemi.

„Dzień Ziemi w szkole”

 Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska.  Z tej okazji uczniowie klasy 6, zaprezentowali co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę. Prezentacja i plakaty pt. „Zagrożenia dla Ziemi” oraz  „Zadbajmy o Ziemię razem” stanowiły spójną całość, które zostały okraszone pięknym śpiewem na cześć Ziemi. Dbajmy o nasz dom.

Ogólnopolski konkurs „Nasza Ziemia”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w udział w XXV edycji Ogólnopolskiego konkursu Nasza Ziemia – Na krańcach Ziemi.

Praca Nikoli Rakoczy „Tajlandia wyspa Jamesa Bonda” oraz Amelii Rakoczy „Antarktyda”,  uzyskały  pozaregulaminowe wyróżnienie w konkursie plastycznym.

Eko- pisanka

W marcu br. ogłoszony został konkurs na Eko-pisankę.

Wszystkie prace były bardzo kreatywne i pomysłowe.

 

Projekt edukacyjny „Szanujmy wodę”

Od 22 do 26 marca uczniowie klas 4-6 z Szkoły Podstawowej w Trzebuni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych globalnym wyzwaniom wodnym, zorganizowanych przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

Uczniowie m.in. obejrzeli filmy edukacyjne, zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi gospodarowania wodą i oszczędzaniem życiodajnego płynu. Uczniowie wykonali gazetki i wystawę plakatową zaprezentowaną na korytarzu szkolnym.