Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP
E-URZĄD
Portal Interesanta
Esesja
Inwestycje

Projekt Figuraki to Bystrzaki

Dzięki Fundacji mBanku Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Armii Krajowej otrzymał grant w wysokości 3723,90 zł na realizację projektu ,,Figuraki to bystrzaki” w ramach Programu ,, Rosnę z matematyką”. Celem naszego projektu jest nauka figur geometrycznych, kształtowanie postawy kreatywnej, a także rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci. Realizacja projektu potrwa od lutego do maja 2024 roku.

Nasz projekt będzie polegał na wprowadzeniu dzieci w świat figur geometrycznych z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku. Bezpośrednim zaangażowaniu dzieci w działania praktyczne oraz włączanie rodziców i innych osób z ich otoczenia w rozwijaniu ich kompetencji matematycznych. Chcemy, aby dzieci poprzez realizacje projektu podnosiły umiejętności matematyczne, były motywowane do zdobywania wiedzy, rozwijały logiczne myślenie. Projekt jest innowacyjny ponieważ łączy treści matematyczne z życiem codziennym.