Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP
E-URZĄD
Portal Interesanta
Esesja
Inwestycje

XI Gminny Turniej Świetlic Szkolnych

7 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Stróży odbył się XI Gminny Turniej Świetlic Szkolnych zorganizowany pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pcim Pana Piotra Hajduka, który ufundował również nagrody rzeczowe  dla szkół i uczestników. Celem Turnieju była integracja uczniów uczęszczających do świetlic szkolnych w Gminie Pcim, ukazanie iż świetlica szkolna ma nieocenioną wartość. To miejsce spotkań, które pozwala uczniom odpocząć od codziennych obowiązków, nie tylko szkolnych. Tu rozwijają się więzi koleżeńskie oraz społeczne. Turniej ukazuje również dobre relacje panujące w i pomiędzy świetlicami szkolnymi w Gminie Pcim, podkreślając ich ważność.

W Turnieju wzięli udział uczniowie czterech szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży, Szkoły Podstawowej nr 3 w Stróży, Szkoły Podstawowej w Trzebuni oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Pcimiu. Każda z nich przysłała drużynę składającą się z trzech osób (po jednej z klasy I, II i III) wraz z opiekunem. Turniej został otwarty przez Pana Wójta Piotra Hajduka oraz Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Stróży Annę Gogól.

Tematem przewodnim turnieju był cytat Alberta Einsteina „Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, natura już to stworzyła”. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z 7 zadaniami turniejowymi. Do rozwiązania była między innymi krzyżówka, uczestnicy rozpoznawali ślady zwierząt, odgłosy przyrody, były też konkurencje sportowe podczas których można było się wykazać sprawnością fizyczną i poczuć się jak zwierzę w które uczestnicy musieli się wcielić. Każda drużyna musiała też przywieźć ze sobą pracę plastyczną związaną z tematem turnieju. Była ona również oceniana prze jury, tak jak pozostałe  konkurencje.

I miejsce w tym roku udało się po zaciekłych bojach zdobyć Szkole Podstawowej z Trzebuni i to do nich w przyszłym roku pojadą pozostałe szkoły powalczyć w XII Gminnym Turnieju Świetlic Szkolnych, gdyż to właśnie ta szkoła, która wygrywa organizuje kolejny Turniej.

Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy!