Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP
E-URZĄD
Portal Interesanta
Esesja
Inwestycje

Zobacz, czym oddychasz – akcja ekologiczna w Pcimiu

Gmina Pcim wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym zainaugurowała 14 listopada tj. w dniu „Czystego Powietrze” kampanię „Zobacz czym oddychasz. Zmień to”. Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na dramatyczną jakość powietrza spowodowaną spalaniem węgla i drewna w gospodarstwach domowych.

W ramach przedsięwzięcia w Pcimiu postawiono konstrukcję z modelem płuc, wykonanym z flizeliny, z zamontowanymi wentylatorami przeciągającymi przez płuca powietrze. Wszelkie zanieczyszczenia będą osiadać się na materiale co będzie skutkowało zmianą zabarwienia płuc. Dodatkowo, konstrukcja posiada czujnik zanieczyszczeń oraz podłączony do niego monitor wyświetlający pomiary wraz z informacja o stanie powietrza.

Termin akcji 14-28.11.2023 roku. Zachęcamy do obejrzenia podglądu płuc online, dzięki któremu możemy sprawdzić zmiany kolorystyczne świadczące o jakości powietrza. Nasza Gmina to kamera nr 5.

__________

Jeżeli chcesz wymienić stare źródło ciepła tj piec lub ocieplić dom i wymienić okna zachęcamy do skorzystania z programu „Czyste Powietrze” w naszym punkcie konsultacyjnym znajdującym się w Urzędzie Gminy Pcim w pokoju 18 oraz u ekodoradcy pokój 27.