Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP
E-URZĄD
Portal Interesanta
Esesja
Inwestycje

ZBIERAJĄC NAKRĘTKI, POMAGASZ LENCE

Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Stróży, we współpracy z Urzędem Gminy w Pcimiu organizowało zbiórkę nakrętek dla Lenki.   Nakrętki są zbierane na rehabilitację oraz piąty etap leczenia nóżek Lenki, które będzie przeprowadzone w USA.

Lenka w tym roku skończy 10 lat, urodziła się w Suchej Beskidzkiej z wrodzoną wadą nóżek o nazwie Tibialchemimelia. W Polsce w 10 miesiącu życia groziła jej amputacja, ale rodzice nie wyrazili zgody i postanowili walczyć o sprawność Lenki za granicą. Lenka jest już po 15 operacjach, przeprowadzonych pomyślnie w USA.  W tej chwili Lenka chodzi do klasy drugiej, za około 3 lata czekać ją będzie piaty etap leczenia.  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek są zbierane na ten cel. Lenka i jej rodzice są bardzo wdzięczni za włączenie się do akcji. Dziękują wszystkim ludziom o wielkich sercach