Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP
E-URZĄD
Portal Interesanta
Esesja
Inwestycje

ZIELONY TYDZIEŃ W SZKOLE W TRZEBUNI

W związku z Europejskim Zielonym Tygodniem „EU Green Week” w Szkole Podstawowej w Trzebuni w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia na temat „Podstawy segregacji znamy, więc się do tego chętnie zabieramy”.

Został odczytany list od Ziemi a następnie przeprowadzono rozmowę n/t ochrony naszego środowiska i segregowania śmieci.
Dzieci obejrzały prezentację pt. „Segregujemy śmieci” a później wykorzystały swoją wiedzę w praktycznym działaniu segregując śmieci do odpowiednich worków. Następnie uczniowie otrzymali ekologiczne książeczki w których musiały wykonać zadania sprawdzające wiedzę. Kolejnym zadaniem była praca w grupach – „Co ciekawego można zrobić ze śmieci?”. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością.

Zajęcia uświadomiły uczniom, jak ważna jest troska o naszą planetę.